vžig pozimi (okvara?)

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

vžig pozimi (okvara?)

Objavlja  ales984 on Pon 5 Jan - 18:29

Za vikend sem vžgal mojo zverino, da vidm če še laufa. Nevada 95 letnik Ga nism že dolgo, tko da je blo treba na kable ker je bil prazen aku. u glavnem...
Opazil sem da mi levi cilinder dolgo časa ni ogrelo na otip. Desni je že pekel, levi pa mlačen na pokrovu ventilov. Tudi izpuh. sej počas se je ogrel. Kapo s svečke sem snel, ko je tekel motor in je vzelo moč, tko da iskra pomojem je. obračal sem edino vijake za prosti tek - oba enako. rabim kakšen namig. hvala
ales984

Število prispevkov : 9

Nazaj na vrh Go down

Re: vžig pozimi (okvara?)

Objavlja  vinkop on Čet 8 Jan - 6:07

Pozdravljen!
Potrebna je sinhronizacija cilindrov. Seveda je dobro pred tem preveriti svečke, nastavitev ventilov, očistiti vplinjače šele nato je smiselno sinhronizirati. Ni težko. če si malo mehanika,napravo lahko narediš sam, lahko si sposodiš lahko pa tudi kupiš. O tem kako, se to naredi, je že ogromno napisano na tem in drugih moto forumih, registriraj se in išči. Če kar tako na pamet vrtiš vijake , ne moreš doseči enako delovanje obeh cilindrov. Lahko pa tudi obiščeš dobrega mehanika.
lep pozdrav vsem.
Vinko.

vinkop

Število prispevkov : 17
Kraj : Kapla na Kozjaku

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Strom on Tor 13 Jan - 0:09

Predno preveč kompliciraš, zapelji se kakšen krog, da se malo prepuca vse skupej.

Če ne pomaga, spucat vplinjače, zamenjat svečke, pa gasa... ko je motor stal se sam od sebe ni mogel razštelat.
Strom

Število prispevkov : 708
Kraj : Ljubljana

http://guzzi.forumotion.com

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh