Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stelvio Ntx

3 posters

Go down

Stelvio Ntx Empty Stelvio Ntx

Objavlja  Miran Tor 26 Jun - 9:59

Pozdravljeni

Tudi jaz sem eno leto lastnik Moto Guzzi Stelvio NTX letnik 2011.
Letos sem sam naredil servis na motorju in me zanima, če mi lahko kdo priskrbi kodo za reset servisnega intervala.
Imam pa še vprašanje glede hlajenja motorja. Kako se ta motor odziva na počasno vožnjo v klanec ali pa na počasno premikanje v koloni, ko ni zadostnega toka zraka mimo motorja. Meni se je lani v Dolomitih, ko sem naletel na gužvo na enem prelazu, zdelo da je imel motor malo drugačen zvok in me je začelo malo skrbeti.
Zato sem razmišljal, da bi vgradil na motor termometer olja in ventilator na hladilniku olja. Je to smiselno ali pa Moto Guzzi zdrži brez problemov tudi takšne ekstreme.
Drugače sem zadovoljen z motorjem samo ta moj Stelvio ima premajhen rezervoar za gorivo, lučka za gorivo mi gori non stop.

Lep pozdrav vsem Moto Guzzistom
Miran



Miran

Število prispevkov : 2
Join date : 26/06/2018

Nazaj na vrh Go down

Stelvio Ntx Empty Re: Stelvio Ntx

Objavlja  kofi Čet 28 Jun - 18:51

Pozdravljen!
Mislim, da so skrbi odveč. Vsi Guzziji so zračno hlajeni zato so malo bolj "vroči" Very Happy . Zaradi tega omenjene motorje tudi ne navijajo pretirano. Redko več kot 120 konjev. Uporablja jih tudi Italijanska policija za spremstvo in jug Italije zna biti zelooo vroč. Nisem zasledil, da bi imeli zaradi tega težave. Je pa ideja z ventilatorjem na hladilniku olja zanimiva, ker ima olje poleg mazanja tudi funkcijo hlajenja motorja.
Moja Nevada je hlajena samo na zrak Neutral pa se mi še niso stopili cilindri Laughing

Veliko užitkov na Guzziju ti želim in naj ti še naprej dobro služi.

Lp, Boris
kofi
kofi

Število prispevkov : 150
Join date : 26/12/2011
Kraj : Litija

Nazaj na vrh Go down

Stelvio Ntx Empty Re: Stelvio Ntx

Objavlja  Zupi Tor 3 Jul - 21:54

Sam sem pred leti namontiral oljni hladilnik na mojo Quoto. Se pa pridružujem Boris-nobene panike, motor mora delati..
LP Zupi
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

Stelvio Ntx Empty Re: Stelvio Ntx

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu