Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning

4 posters

Go down

Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning Empty Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning

Objavlja  guzzimonza Pon 17 Jul - 22:51

Zdravo,

Sem se odločil napisati temo o "nadgradnji" Stelvio, Griso in ostalih sodobnih Moto Guzzi motorjih.

Griso in Stelvio imata praktično enak motor kolikor je meni znano, imata pa oba lastnost, da na nizkih obratih rada cukata, kar pa mi je šlo malo na živce. Vse ostalo na motorju je za moje pojme super in sem izredno zadovoljen. Na internetu sem zasledil, da se da zadevo zrihtati z zamenjavo mape (nastavitev) na računalniku. Obstajajo tudi neke varjante kot so chip tuning z vgradnjo čipa, na primer Power Commander, ampak so mi vsi na tujih forumih svetovali naj izberem malo bolj "zapleteno" a cenejšo varjanto, s celo boljšimi rezultati.

Imenuje se Beetlemap, gre za nekega tipa, ki je kreiral ogromno različnih map za več ali manj vse sodobne Guzzije. Spletna stran je griso.org na njem lahko najdete vsa navodila in različne mape za vaš motor. Na primer izbral sem mapo za Stelvio z aftermarket izpuhom brez katalizatorja. Za cca 50€ sem naročil programator oz kabel, ki se uporablja za povezavo med računalnikom in motorjem. Preko Paypala sem plačal 100$ in prenesel datoteko. Sledil sem navodilom iz spletne strani in zamenjal mapo. Super pri tej metodi je to, da pred menjavo mape lahko vašo originalno mapo shranite na vaš računalnik in jo ponovno naložite, če vam nova ne bi bila všeč. Cca 1 uro dela in to je bilo to.

Rezultati: To je sigurno najboljši upgrade, ki sem ga naredil do sedaj pa še za majhen denar. Motor deluje povsem brez cukanja, dejansko se lahko peljem tudi pod 2k obratov, imam občutek, da motor precej bolj optimalno deluje, ima večji navor. Dejansko ne znam razložiti točno kaj vse se je spremenilo ampak dejansko kot da bi vozil precej bolj sodoben in dodelan dvovaljni agregat. Priporočam vsem! Ta teden bom naložil še na grisota. Če se bo kdo odločil za to nadgradnjo mu lahko načeloma tudi posodim programator za kakšno pivo. Very Happy

guzzimonza

Število prispevkov : 10
Join date : 25/05/2021

Zupi, Bojan O, Rudi, toty and kofi like this post

Nazaj na vrh Go down

Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning Empty Re: Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning

Objavlja  Strom Tor 29 Avg - 12:04

Super info!

Naletel sem na beetlemaps ko sem iskal mape za twin spark cali ev, pa se nekako nisem odločil - sem jih raje sam popravil in za silo deluje. Ni pa še povsem optimalno.
Žal pa direkten prenos map od calvin na ev ni mogoč, saj uporablja drugačen ECU in posledično tudi parametri niso povsem enaki - bi se moral malo bolj poglobiti v to, kot pa sem imel časa in volje. Smile

LP
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

guzzimonza likes this post

Nazaj na vrh Go down

Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning Empty Re: Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning

Objavlja  Zupi Sre 30 Avg - 11:13

Shit, najprej moram zamenjati motor, unga zelenega Grisota bi kar imel.....
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

guzzimonza likes this post

Nazaj na vrh Go down

Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning Empty Re: Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning

Objavlja  Strom Sre 30 Avg - 12:24

Zupi je napisal/a:Shit, najprej moram zamenjati motor, unga zelenega Grisota bi kar imel.....

Zakaj zamenjat... vedno je prostor še za enega Wink
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

guzzimonza likes this post

Nazaj na vrh Go down

Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning Empty Re: Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning

Objavlja  Zupi Sre 30 Avg - 15:34

Upss imaš prav...
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning Empty Obstaja ta update mape za griso 1100 tudi?Lp

Objavlja  toty Ned 31 Dec - 13:33

guzzimonza je napisal/a:Zdravo,

Sem se odločil napisati temo o "nadgradnji" Stelvio, Griso in ostalih sodobnih Moto Guzzi motorjih.

Griso in Stelvio imata praktično enak motor kolikor je meni znano, imata pa oba lastnost, da na nizkih obratih rada cukata, kar pa mi je šlo malo na živce. Vse ostalo na motorju je za moje pojme super in sem izredno zadovoljen. Na internetu sem zasledil, da se da zadevo zrihtati z zamenjavo mape (nastavitev) na računalniku. Obstajajo tudi neke varjante kot so chip tuning z vgradnjo čipa, na primer Power Commander, ampak so mi vsi na tujih forumih svetovali naj izberem malo bolj "zapleteno" a cenejšo varjanto, s celo boljšimi rezultati.

Imenuje se Beetlemap, gre za nekega tipa, ki je kreiral ogromno različnih map za več ali manj vse sodobne Guzzije. Spletna stran je griso.org na njem lahko najdete vsa navodila in različne mape za vaš motor. Na primer izbral sem mapo za Stelvio z aftermarket izpuhom brez katalizatorja. Za cca 50€ sem naročil programator oz kabel, ki se uporablja za povezavo med računalnikom in motorjem. Preko Paypala sem plačal 100$ in prenesel datoteko. Sledil sem navodilom iz spletne strani in zamenjal mapo. Super pri tej metodi je to, da pred menjavo mape lahko vašo originalno mapo shranite na vaš računalnik in jo ponovno naložite, če vam nova ne bi bila všeč. Cca 1 uro dela in to je bilo to.

Rezultati: To je sigurno najboljši upgrade, ki sem ga naredil do sedaj pa še za majhen denar. Motor deluje povsem brez cukanja, dejansko se lahko peljem tudi pod 2k obratov, imam občutek, da motor precej bolj optimalno deluje, ima večji navor. Dejansko ne znam razložiti točno kaj vse se je spremenilo ampak dejansko kot da bi vozil precej bolj sodoben in dodelan dvovaljni agregat. Priporočam vsem! Ta teden bom naložil še na grisota. Če se bo kdo odločil za to nadgradnjo mu lahko načeloma tudi posodim programator za kakšno pivo. Very Happy
toty
toty

Število prispevkov : 14
Join date : 04/10/2011
Age : 50
Kraj : Slovenj Gradec

Nazaj na vrh Go down

Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning Empty Re: Stelvio / Griso 1200 8V ECU tuning

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu