Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

california ev ne vzge

+3
Maxster
damian
Jaka Šimnovec
7 posters

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  Jaka Šimnovec Čet 21 Jan - 10:26

Kje potem kupiti rezervne dele pri nas?
Jaka Šimnovec
Jaka Šimnovec

Število prispevkov : 14
Join date : 05/12/2015

Nazaj na vrh Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  Zupi Čet 21 Jan - 10:31

Pri nas nikjer.
LP
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  bmw Čet 21 Jan - 22:41


bmw

Število prispevkov : 40
Join date : 27/12/2011
Kraj : Ljubljana

Nazaj na vrh Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  Strom Pet 22 Jan - 11:31

Jaka Šimnovec je napisal/a:Še dokaz
https://onedrive.live.com/redir?resid=1817017E3C5C41E7!32042&authkey=!AOZs-q3MHlORCpE&ithint=video%2cmp4

Zdaj pa še par stvari:
- kje kupit pravi oljni filter in
- če podiraš karter zaradi filtra, ali je fajn menjati še tesnilo - kje kupiti?
- pri menjavi olja v kardanu, kakšne finte?
- nastavitev ventilov ... pri podiranju pokrovov ali tudi zamenjati tesnila?

Očitni pridem na kak vaš motozbor Smile
lp
Jaka


Zakaj se sliši, kot da dela samo po enem cilindru? No ja, mogoče čuden posnetek...

www.stein-dinse.biz
Tesnila se menja ob vsaki menjavi olja/nastavljanju ventilov. Lahko sicer ne, ampak se ti res da še enkrat podirat vse, če ne tesni več? Smile

Olje v kardanu... ni nekih fint, samo ne zateguj preveč vijaka za natakanje olja... fino je zamenjati podložko na vijaku za izpust.

Olje v menjalniku.. podobno. Če imaš še original katalizator, ti bo malce napoti. Če ga zamenjaš z navadno H povezavo, dobiš ogromno navora v nižjih obratih... (pa malenkost boljši zvok, ni pa še preglasen). Smile

LP
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  Jaka Šimnovec Pet 22 Jan - 20:15

Če dela na enem cilindru? Sem držal roko na izpuhu, pa mi je delovalo, da lepo piha iz obeh, brez nekih razlik. Je pa hecno, da ne drži štandgasa ...

Kako sem za ziher, da ne dela samo na enem? Bi si predstavljal, da glede na to, da ima tako postavljen motor, bi ga kar dobro treslo.

OK, vsa tesnila menjat torej. Z ventili ga ne bom sral, razen če je kak protokol po katerem bi moral preverit po tolikem času.
Jaka Šimnovec
Jaka Šimnovec

Število prispevkov : 14
Join date : 05/12/2015

Nazaj na vrh Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  Maxster Tor 26 Jan - 12:41

Jaka Šimnovec je napisal/a:Če dela na enem cilindru? Sem držal roko na izpuhu, pa mi je delovalo, da lepo piha iz obeh, brez nekih razlik. Je pa hecno, da ne drži štandgasa ...

Kako sem za ziher, da ne dela samo na enem? Bi si predstavljal, da glede na to, da ima tako postavljen motor, bi ga kar dobro treslo.

OK, vsa tesnila menjat torej. Z ventili ga ne bom sral, razen če je kak protokol po katerem bi moral preverit po tolikem času.

Tudi jaz sem s posnetka slišal da dela samo en zilinder. Probaj ga ponovno vžgat in ko dela kakšno minuto probaj z golo roko prijet za obe kape (pokrov ventillov). Če delata oba zilindra, potem je temperatura obeh pokrovov enaka. Če pa en ne dela bo pa en pokrov dosti bolj hladen kot drugi ki dela. To je najlažji način da se ugotovi ker cilinder dela ker pa ne. Drugače pa - če je vroč motor probaj pri delujočem motorju enostavno sneti kapico s svečke.Takoj se opazi sprememba, saj mu dejansko vzameš iskro. Če na tem cilindru, ko si snel kapico svečke med delovanjem ni spremembe potem ta zagotovo ne dela (je ali brez iskre ali pa goriva). Potem pa odvij svečko in če je mokra pomeni da je zanič - jo zamenjaj z drugo, če pa suha pa ni goriva in je posledično (verjetno) vzrok v dovodu goriva.
Maxster
Maxster

Število prispevkov : 69
Join date : 11/07/2011
Age : 60
Kraj : Ptuj

Nazaj na vrh Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  Jaka Šimnovec Čet 28 Jan - 6:43

Žal sta dobro slišala Sad
Dela samo na desnem, svečka OK - zamenjal na cilindrih.

Bom sedaj bencinsko napeljavo še na tej strani pogledal, res je da sem preveril samo na desni strani, ki je laže dostopna.

So kaki senzorji, ki so generalni ali ima vsak cilinder svojega, ki bi lahko onemogočil delovanje?
Jaka Šimnovec
Jaka Šimnovec

Število prispevkov : 14
Join date : 05/12/2015

Nazaj na vrh Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  Maxster Čet 28 Jan - 9:39

Jaka Šimnovec je napisal/a:Žal sta dobro slišala Sad
Dela samo na desnem, svečka OK - zamenjal na cilindrih.

Bom sedaj bencinsko napeljavo še na tej strani pogledal, res je da sem preveril samo na desni strani, ki je laže dostopna.

So kaki senzorji, ki so generalni ali ima vsak cilinder svojega, ki bi lahko onemogočil delovanje?

Torej iskra je, goriva ni ! Dejstvo.
Predlagam da snameš injektore in jih daš (oba) na čiščenje. Verjetno je zaradi dolgega stanja zamašeno sito injektorja. To se v primeru poškodbe da celo zamenjat, obstajao  rezervne glede na izvedbo in tip injektorja. Izgledajo približno takole link

Priporočam pa tudi da od znotraj  očistiš rezervoar goriva , saj je verjetno poln smeti ali pa oblog od starega benzina. Potem pa bi zadeva morala delat
No bom še tukaj dodal. Pred časom sem za kolega iz Srbije nabavil ta set Tesnila. On vozi Jackala in je imel probleme z vbrizgom. Injektori so bili weberovi serije IW in ta set tesnil in sit je prav za te injektorje.Injektorje je dal ultrazvočno očistit ter zamenjal vsa tesnila in sita pa ima po tem mir. no ti injektorji so enaki kot v fiatu 2,0 coupe, tudi nekateri maseratiji jih imajo in tudi v Ferrari Modena jih najdeš. Njihova oznaka IW 031,če se še spominjam Very Happy
Maxster
Maxster

Število prispevkov : 69
Join date : 11/07/2011
Age : 60
Kraj : Ptuj

Nazaj na vrh Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  Jaka Šimnovec Tor 2 Feb - 18:43

Kako najenostavneje in brez napak odmontirati injektorje?

Tank mora dol, predvidevam da, in ali je tank fiksiran samo z enim imbus m6 šraufom pod sedežem?
Priključki na tank?
Jaka Šimnovec
Jaka Šimnovec

Število prispevkov : 14
Join date : 05/12/2015

Nazaj na vrh Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  Jaka Šimnovec Tor 2 Feb - 19:05

in še to - komu dajete čistit injektorje?
Jaka Šimnovec
Jaka Šimnovec

Število prispevkov : 14
Join date : 05/12/2015

Nazaj na vrh Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  Jaka Šimnovec Ned 7 Feb - 20:34

Ni treba. Sem podrl pol mopeda in prišel do injektorja. Očistil kot videno na youtubovih videih

Sedaj motor dela na obeh cilindrih, samo v sponjem območju je malo nemiren, kar pa sumim, da je še krivda slabega bencina.

A kakšne analitike s priklopom na računalnik gre kdo, ali pa pozna koga? A avtotriglav nima več servisa? Pa Vomi v Kranju? Mislim, da je tudi Jerman v depali vasi servisiral guzzije ...

No, bom sam spomladi malo povprašal ...
Jaka Šimnovec
Jaka Šimnovec

Število prispevkov : 14
Join date : 05/12/2015

Nazaj na vrh Go down

california ev ne vzge - Page 2 Empty Re: california ev ne vzge

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu